  • B32524Q1685K000
B32524Q1685K000
advertisement
Manufacturer No:
B32524Q1685K000
HK JDW NO:
3410-B32524Q1685K000
Description:
6.8μF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 100V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 2871
Step5Bar-code shipping tag
B32524Q1685K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    11mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    21mm
  • Length
    31.5mm