  • B32523Q8224J
B32523Q8224J
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q8224J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32523Q8224J
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial 630V-DC 200V-AC Polyester PCB, Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q8224J
    Select All
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    7mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    630V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    16mm
  • Height Seated (Max)
    16.002mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    7.0104mm