  • B32523Q8104K
B32523Q8104K
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q8104K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32523Q8104K
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q8104K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    630V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    15mm
  • Length
    26.5mm