  • B32523Q3474K289
B32523Q3474K289
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q3474K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32523Q3474K289
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q3474K289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    15.0114mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    5.9944mm