  • B32523Q1475K000
B32523Q1475K000
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q1475K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32523Q1475K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
4.7μF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 8306
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q1475K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    7mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    26.5mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    8.5mm