  • B32523Q1225J189
B32523Q1225J189
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q1225J189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32523Q1225J189
Description:
2.2μF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 63V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q1225J189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    15.0114mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    6mm