  • B32522N6105K289
B32522N6105K289
advertisement
Manufacturer No:
B32522N6105K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522N6105K289
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
B32522N6105K289
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    11mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    18mm