  • B32522E6473K000
B32522E6473K000
advertisement
Manufacturer No:
B32522E6473K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522E6473K000
Description:
47nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 400V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 7655
Step5Bar-code shipping tag
B32522E6473K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    10.5mm
  • Length
    18mm