  • B32522C6224J
B32522C6224J
advertisement
Manufacturer No:
B32522C6224J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522C6224J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32522C6224J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    7mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    400V
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    12.4968mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    7.0104mm