  • B32522C6104J
B32522C6104J
advertisement
Manufacturer No:
B32522C6104J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522C6104J
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32522C6104J
    Select All
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    5.0038mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%