  • B32522C1684J000
B32522C1684J000
advertisement
Manufacturer No:
B32522C1684J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522C1684J000
Description:
680nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32522C1684J000
    Select All
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Length
    18mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF