  • B32522C106K189
B32522C106K189
advertisement
Manufacturer No:
B32522C106K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32522C106K189
Description:
10μF Film Capacitor 10% Radial 63V-DC 40V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 9831
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32522C106K189
    Select All
  • Mount
    Through Hole
    WIRE
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 40V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Height Seated (Max)
    17.5006mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    8.9916mm