  • B32521C3474J
B32521C3474J
advertisement
Manufacturer No:
B32521C3474J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521C3474J
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32521C3474J
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    5.9944mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    5%