  • B32521C1684J
B32521C1684J
advertisement
Manufacturer No:
B32521C1684J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521C1684J
Datasheet:
B32521C1684J
Description:
680nF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 63V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 1302
Step5Bar-code shipping tag
B32521C1684J
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    5.0038mm