  • B32521C0105M289
B32521C0105M289
advertisement
Manufacturer No:
B32521C0105M289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521C0105M289
Description:
1μF Film Capacitor Radial POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
B32521C0105M289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm