  • B32521-E6333-K
B32521-E6333-K
advertisement
Manufacturer No:
B32521-E6333-K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521-E6333-K
Package:
200
Datasheet:
Description:
33nF Film Capacitor 10% 200 POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
B32521-E6333-K
  • Package / Case
    200
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER AND POLYETHYLENE TEREPHTHALATE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Pitch
    10mm
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm