  • B32520C6683J000
B32520C6683J000
advertisement
Manufacturer No:
B32520C6683J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C6683J000
Description:
68nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 7175
Step5Bar-code shipping tag
B32520C6683J000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68nF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Length
    10.3mm