  • B32520C6222J
B32520C6222J
advertisement
Manufacturer No:
B32520C6222J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C6222J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32520C6222J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    7.0104mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    2.4892mm