  • B32520C1154K289
B32520C1154K289
advertisement
Manufacturer No:
B32520C1154K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C1154K289
Description:
150nF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32520C1154K289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    3mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    8.001mm
  • Length
    10mm
  • Width
    3mm