  • B32520C0474K289
B32520C0474K289
advertisement
Manufacturer No:
B32520C0474K289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C0474K289
Description:
B32520(63V,7.5MM) 470nF Film Capacitor 10% Radial 63V-DC 40V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B32520C0474K289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    B32520(63V,7.5MM)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Size Code
    3912
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    8mm
  • Length
    10mm
  • Width
    3mm