  • B32520C0334K000
B32520C0334K000
advertisement
Manufacturer No:
B32520C0334K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32520C0334K000
Description:
B32520(63V,7.5MM) 330nF Film Capacitor 10% Radial 63V-DC 40V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B32520C0334K000
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32520(63V,7.5MM)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Size Code
    3910
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    7mm
  • Length
    10mm
  • Width
    2.5mm