  • B32360A3206J30
B32360A3206J30
advertisement
Manufacturer No:
B32360A3206J30
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32360A3206J30
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
20μF Film Capacitor 5% Radial Quick Connect 330V-AC PP Chassis Mount, Stud
Step5Bar-code shipping tag
B32360A3206J30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Stud
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    20μF
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    6.5024mm
  • Dielectric
    PP
  • Height
    70mm
  • Height Seated (Max)
    72.009mm