  • B32232A6474K
B32232A6474K
advertisement
Manufacturer No:
B32232A6474K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32232A6474K
Datasheet:
B32232A6474K
Description:
470nF Film Capacitor 10% Axial PC Pins 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32232A6474K
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V):200
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    27mm