  • B32231D6105K
B32231D6105K
advertisement
Manufacturer No:
B32231D6105K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32231D6105K
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
1μF Film Capacitor 10% Axial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32231D6105K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V):200
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    9mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    27mm