  • B32231D3224K000
B32231D3224K000
advertisement
Manufacturer No:
B32231D3224K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32231D3224K000
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 10% Axial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32231D3224K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V):160
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    5.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    9mm
  • Length
    19mm
  • Width
    5.5mm