  • B32227-J4103-M
B32227-J4103-M
advertisement
Manufacturer No:
B32227-J4103-M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32227-J4103-M
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
10nF Film Capacitor 20% Axial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32227-J4103-M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE : 220 V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Packing Method
    BULK
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4000V