  • B32022A3473M189
B32022A3473M189
advertisement
Manufacturer No:
B32022A3473M189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32022A3473M189
Package:
Radial
Datasheet:
B32022A3473M189
Description:
47nF Film Capacitor 20% Radial Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 17457
Step5Bar-code shipping tag
B32022A3473M189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 300, SAFETY CLASS Y2
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    8.5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7133
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Height
    14.5mm
  • Length
    18mm