  • B32021A3222M000
B32021A3222M000
advertisement
Manufacturer No:
B32021A3222M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32021A3222M000
Package:
Radial
Datasheet:
B32021A3222M000
Description:
2.2nF Film Capacitor 20% Radial 300V-DC 300V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 15684
Step5Bar-code shipping tag
B32021A3222M000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 300, SAFETY CLASS Y2
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm
  • Width
    13mm