  • B25838T6605K
B25838T6605K
advertisement
Manufacturer No:
B25838T6605K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B25838T6605K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
6μF Film Capacitor 10% Radial Quick Connect 440V-AC Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
B25838T6605K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    6μF
  • Voltage - Rated AC
    440V