  • B25835M6224K7
B25835M6224K7
advertisement
Manufacturer No:
B25835M6224K7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B25835M6224K7
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial Quick Connect 900V-AC Chassis Mount, Stud
Step5Bar-code shipping tag
B25835M6224K7
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Stud
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated AC
    900V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm
  • Height
    57mm
  • Height Seated (Max)
    56.9976mm