  • B25834L6106K009
B25834L6106K009
advertisement
Manufacturer No:
B25834L6106K009
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B25834L6106K009
Package:
Radial
Datasheet:
B25834L6106K009
Description:
B25834(AC 900V) 10μF Film Capacitor 10% Radial Screw 900V-DC 900V-AC Polypropylene Chassis, Stud
Step5Bar-code shipping tag
B25834L6106K009
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis, Stud
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B25834(AC 900V)
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 900, STANDARD: IEC 1071-1/2
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    900V
  • Voltage - Rated AC
    900V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Diameter
    60mm
  • Height Seated (Max)
    86.0044mm
  • Length
    86mm