  • AZ23C39-G3-18
AZ23C39-G3-18
advertisement
Manufacturer No:
AZ23C39-G3-18
HK JDW NO:
884-AZ23C39-G3-18
Datasheet:
AZ23C39-G3-18
Description:
Zener Diodes 39 Volt 0.3W 5% CA
Step5Bar-code shipping tag
AZ23C39-G3-18
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    8.788352mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Impedance
    90Ohm
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 29V
  • Power Dissipation
    300mW
  • Impedance-Max
    90Ohm
  • Reference Voltage
    39V
  • Zener Voltage
    39V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    5%