  • ATV15C900J-HF
ATV15C900J-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV15C900J-HF
HK JDW NO:
186-ATV15C900J-HF
Datasheet:
ATV15C900J-HF
Step5Bar-code shipping tag
ATV15C900J-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2014
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    100V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    10.27A
  • Clamping Voltage
    146V
  • Peak Pulse Current
    10.27A
  • Reverse Standoff Voltage
    90V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW