  • ATV15C240JB-HF
ATV15C240JB-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV15C240JB-HF
HK JDW NO:
186-ATV15C240JB-HF
Datasheet:
ATV15C240JB-HF
Description:
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 24V BIDIRECTION AEC-Q101
Step5Bar-code shipping tag
ATV15C240JB-HF
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    38.56A
  • Clamping Voltage
    38.9V
  • Peak Pulse Current
    38.56A
  • Reverse Standoff Voltage
    24V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW