  • ATV15C171J-HF
ATV15C171J-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV15C171J-HF
HK JDW NO:
186-ATV15C171J-HF
Datasheet:
ATV15C171J-HF
Step5Bar-code shipping tag
ATV15C171J-HF
  • Voltage - Breakdown (Min)
    189V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5.45A
  • Clamping Voltage
    275V
  • Peak Pulse Current
    5.45A
  • Reverse Standoff Voltage
    170V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ