  • ATV06B110J-HF
ATV06B110J-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV06B110J-HF
HK JDW NO:
186-ATV06B110J-HF
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
ATV06B110J-HF
Step5Bar-code shipping tag
ATV06B110J-HF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2014
  • Pbfree Code
    yes
  • Applications
    Automotive
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Voltage - Breakdown (Min)
    12.2V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    32.97A
  • Clamping Voltage
    18.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    11V
  • Peak Pulse Current
    32.97A
  • Reverse Standoff Voltage
    11V
  • Peak Pulse Power
    600W