  • ATV06A330JB-HF
ATV06A330JB-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV06A330JB-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-ATV06A330JB-HF
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
ATV06A330JB-HF
Description:
Quantity:
In Stock : 83
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATV06A330JB-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    1 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    36.7V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    11.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    53.3V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    33V