  • ATV04A130JB-HF
ATV04A130JB-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV04A130JB-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-ATV04A130JB-HF
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
ATV04A130JB-HF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATV04A130JB-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    18.6A
  • Clamping Voltage
    21.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    13V
  • Peak Pulse Current
    18.6A
  • Reverse Standoff Voltage
    13V
  • Peak Pulse Power
    400W