  • ATV04A121JB-HF
ATV04A121JB-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV04A121JB-HF
HK JDW NO:
186-ATV04A121JB-HF
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
ATV04A121JB-HF
Step5Bar-code shipping tag
ATV04A121JB-HF
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2014
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Voltage - Breakdown (Min)
    133V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.07A
  • Clamping Voltage
    193V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    120V
  • Peak Pulse Current
    2.07A
  • Reverse Standoff Voltage
    120V
  • Peak Pulse Power
    400W