  • ATV02W151-HF
ATV02W151-HF
advertisement
Manufacturer No:
ATV02W151-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-ATV02W151-HF
Package:
SOD-123F
Datasheet:
ATV02W151-HF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATV02W151-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    0.4W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    167V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    820mA
  • Clamping Voltage
    243V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    150V
  • Peak Pulse Current
    820mA
  • Reverse Standoff Voltage
    150V
  • Peak Pulse Power
    200W
  • Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ