  • ATUM-40/13-0-SP
ATUM-40/13-0-SP
advertisement
Manufacturer No:
ATUM-40/13-0-SP
HK JDW NO:
798-ATUM-40/13-0-SP
Package:
Datasheet:
ATUM-40/13-0-SP
Description:
Heat Shrink Tubing and Sleeves HS-TBG 40MM 3:1 BK PRICE PER FT
Step5Bar-code shipping tag
ATUM-40/13-0-SP
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated
  • Body Material
    Polyolefin
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Spool
    Tubing, Semi-Flexible
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Black
  • ELV
    Compliant
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Length
    196.8' 60.0m
  • Diameter - Inside
    40 mm
  • Diameter - Inner, Supplied
    1.575 (40.01mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.512 (13.00mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.100 2.54mm