  • ATT-0550-00-35M-02
ATT-0550-00-35M-02
advertisement
Manufacturer No:
ATT-0550-00-35M-02
HK JDW NO:
157-ATT-0550-00-35M-02
Package:
3.5mm In-Line Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATT-0550-00-35M-02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • VSWR-Max
    1.07
  • Input Power-Max (CW)
    33.01dBm
  • Length
    34.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    3.5mm In-Line Module
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Gender
    Male to Female
  • Additional Feature
    3.5 MM-F; 3.5 MM-M, I/P POWER-MAX(PEAK)=200W
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    COAXIAL
  • Frequency Range
    0Hz~26.5GHz
  • RF/Microwave Device Type
    FIXED ATTENUATOR
  • Operating Frequency-Max
    26500MHz