  • ATS245ASM-1E
ATS245ASM-1E
advertisement
Manufacturer No:
ATS245ASM-1E
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-ATS245ASM-1E
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ATS245ASM-1E
Description:
Crystals 24.576MHz 18pF Fund. -40C +85C
Step5Bar-code shipping tag
ATS245ASM-1E
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    ATS-SM
  • Size / Dimension
    0.437Lx0.190W 11.10mmx4.83mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
  • Additional Feature
    AT CUT
  • HTS Code
  • Frequency
    24.5MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    11.1mm X 4.83mm X 4.3 mm
  • Operating Frequency
    24.576MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm