  • ATS-EXL61-1220-R0
ATS-EXL61-1220-R0
advertisement
Manufacturer No:
ATS-EXL61-1220-R0
HK JDW NO:
17-ATS-EXL61-1220-R0
Package:
Datasheet:
Description:
HEATSINK AL6063 1220X15X6MM
Step5Bar-code shipping tag
ATS-EXL61-1220-R0
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    Aluminum
  • Shape
    Rectangular, Fins
  • Material Finish
    Degreased
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Top Mount, Extrusion
  • Attachment Method
    Adhesive
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.236 6.00mm
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow
    29.00°C/W @ 200 LFM
  • Thermal Resistance @ Natural
    57.00°C/W
  • Length
    48.032 1220.00mm
  • Width
    0.591 15.00mm