  • ATS-61425W-C1-R0
ATS-61425W-C1-R0
advertisement
Manufacturer No:
ATS-61425W-C1-R0
HK JDW NO:
17-ATS-61425W-C1-R0
Package:
Datasheet:
Description:
MAXIGRIP FANSINK 42.5X24.5MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATS-61425W-C1-R0
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Clip
  • Material
    Aluminum
  • Body Material
    Stainless Steel
  • Shape
    Square, Pin Fins
  • Package Cooled
    BGA
  • Material Finish
    Black Anodized
  • Published
    2010
  • Series
    fanSINK, maxiGRIP
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Top Mount
  • Color
    Black
  • Depth
    42.5mm
  • Attachment Method
    Clip, Thermal Material
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.965 24.50mm
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow
    1.20°C/W @ 200 LFM
  • Height
    24.5mm
  • Length
    1.673 42.50mm
  • Width
    1.673 42.50mm