  • ATS-55425D-C0-R0
ATS-55425D-C0-R0
advertisement
Manufacturer No:
ATS-55425D-C0-R0
HK JDW NO:
17-ATS-55425D-C0-R0
Step5Bar-code shipping tag
ATS-55425D-C0-R0
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Material
    Aluminum
  • Shape
    Square, Pin Fins
  • Package Cooled
    BGA
  • Material Finish
    Black Anodized
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Top Mount
  • Attachment Method
    Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.374 9.50mm
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow
    9.20°C/W @ 200 LFM
  • Length
    1.673 42.50mm
  • Width
    1.673 42.49mm