  • ATS-3552-18-7MM-02
ATS-3552-18-7MM-02
advertisement
Manufacturer No:
ATS-3552-18-7MM-02
HK JDW NO:
157-ATS-3552-18-7MM-02
Package:
BNC In-Line Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATS-3552-18-7MM-02
  • Package / Case
    BNC In-Line Module
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Impedance
    50Ohm
  • Frequency Range
    0Hz~18GHz
  • RF/Microwave Device Type
    FIXED ATTENUATOR
  • Attenuation Value
    18dB
  • Length
    2.19mm