  • ATM0430D44
ATM0430D44
advertisement
Manufacturer No:
ATM0430D44
Manufacturer:
AZ Displays
HK JDW NO:
3039-ATM0430D44
Package:
Datasheet:
Description:
4.3" IPS LCD 800 X 480
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATM0430D44
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    AZ Displays
  • Series
  • Interface
    Parallel, 24-Bit (RGB)
  • Display Type
    TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
  • Viewing Area
    95.04mm W x 53.86mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED
  • Touchscreen
  • Dot Pixels
    800 x 480
  • Background Color
    White
  • Diagonal Screen Size
    4.3" (109.22mm)
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Size
    0.12mm W x 0.11mm H
  • Dot Pitch
    0.04mm W x 0.11mm H