  • ATF22LV10CQZ-30XC
ATF22LV10CQZ-30XC
advertisement
Manufacturer No:
ATF22LV10CQZ-30XC
HK JDW NO:
69-ATF22LV10CQZ-30XC
Package:
X
Datasheet:
Description:
1.2mm mm FPGAs 30GHz MHz X 0.65mm mm 24
Quantity:
In Stock : 3737
Step5Bar-code shipping tag
ATF22LV10CQZ-30XC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    X
  • Number of Pins
    24
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    24
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Frequency
    30GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    10
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    3.3/5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Number of I/O
    10
  • Frequency (Max)
    33.3MHz
  • Access Time
    30 ns
  • Architecture
    PAL-TYPE
  • Programmable Logic Type
    FLASH PLD
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
  • Number of Dedicated Inputs
    11
  • Number of Product Terms
    132
  • Length
    7.8mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    4.4mm