  • ATCA-03-650M-V
ATCA-03-650M-V
advertisement
Manufacturer No:
ATCA-03-650M-V
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ATCA-03-650M-V
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
ATCA-03-650M-V
Description:
Quantity:
In Stock : 1000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ATCA-03-650M-V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • DC Resistance (DCR)
    55mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    2A
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    ATCA
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.945Lx0.453W 24.00mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Toroidal
  • Current Rating (Amps)
    2A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    65μH